סדנאות
ופעילויות

סדנת הסברה, מניעה וטיפול

מפגש חשיפה

סוגיית השימוש בסמים ואלכוהול וטיפול בהתמכרויות ע"פ מודל הקהילה הטיפולית לנפגעי סמים ואלכוהול- משך המפגש כשעתיים, מתאים לעד 50 משתתפים.

מטרת היום
חשיפה לשיטות הטיפול הקיימות בכפר, הכרות עם הכלים של מודל הקהילה הטיפולית ועם רוח הגישה חינוכית בכפר. במסגרת היום יתקיים מפגש ושיח עם דייר מהכפר במהלכו יתאר את התהליך מנקודת מבטו. ניתן לערוך סיור בענפי התעסוקה וההכשרה המקצועית של הדיירים.

מסע בסדנא

יום עיון – הסברה, מניעה וטיפול- סמים, אלכוהול ונפגעי התמכרויות

המפגש כולל הסבר על המניעים האפשריים לשימוש בחומרים משני תודעה, שלבי השימוש ולמאפיינים של המשתמשים בהם. חשיפה לשיטות הטיפול הקיימות בכפר, הכרות עם הכלים של מודל הקהילה הטיפולית ועם רוח הגישה חינוכית בכפר. משך המפגש 3-4 שעות – עבודה בקבוצות של עד 25 משתתפים.

במהלך היום תערך פגישה עם צוות רב מקצועי מטעם הכפר וכן שיחה עם דייר המקום בנוגע להתמכרות ולתהליך הטיפולי.
נדבר על סוגיות כגון הקשר בין העולם הרגשי לשימוש בחומרים משני תודעה, זיהוי ואבחון, משימוש להתמכרות, מה נמצא בשלבי הביניים? איך לעזור בשלבים הראשונים? תפקיד המלווה בקשר ועוד…
כמו כן ניתן לערוך סיור בענפי התעסוקה וההכשרה המקצועית של הדיירים.

מלכישוע הינה מלכ"ר ואינה גובה מע"מ. כל הפעילויות מבוטחות ומבוצעות ע"י מדריכים מקצועיים ומוסמכים בתחומם

פארק אתגרים

יום בדגש מניעה והסברה - תאוריה וחוויה

תאורתי- ביקור בכפר הטיפולי מלכישוע בדגש על חשיפה לעולם השיקום והגמילה מסמים ומפגש עם דייר ממלכישוע בנוגע לתהליך הטיפולי.
חוויתי- פעילות בפארק האתגרים ע"ב משימות קבוצתיות, כאשר המטרות הן זיהוי מאפיינים מסכנים (כגון: חשיבות הגבולות, מחיר השייכות, מנהיגות חיובית/שלילית ועוד) תוך כדי דיונים קבוצתיים.

פארק אתגרים

משך 3 עד 5 שעות – עבודה בקבוצות של 12-20 משתתפים (תלוי בגיל המשתתפים).
כל הפעילויות מבוטחות ומבוצעות ע"י מדריכים מקצועיים ומוסמכים בתחומם.

• הצעת מחיר ועלויות ימסרו עם סגירת תוכנית הביקור.
• כל פעילות/סדנא תותאם למאפייני הקבוצה ולצרכיה.
• במסגרת מגבלת משתתפים, ניתן לקיים סדנאות בסבבים של 12-20 משתתפים (עד ל- 100 משתתפים בכולל).

פעילויות חווייתיות

"צעדים לחיים" – סדנת חשיפה לשיטת 12 הצעדים

בסדנא תיחשף הקבוצה בהנחיית מדריך מטעם הכפר לרוח הצעדים.
משך הסדנא – כשעה וחצי – שעתיים. עבודה בקבוצות עד 40 משתתפים.

שיטת 12 הצעדים הנה גישה רוחנית ליצירת שינוי והתמודדות עם מחלת ההתמכרות, אשר נוסדה והגיעה לעולם לראשונה ב 1935 מתוך עולם המכורים והתפתחה כיום לשפה אוניברסלית משמעותית ונוגעת, המציעה שיטת התמודדות עם בעיות רגשיות וחברתיות שאינן קשורות דווקא לתחום ההתמכרות.
בסדנא תיחשף הקבוצה בהנחיית מדריך מטעם הכפר לרוח הצעדים דרך תרגילים אישיים וקבוצתיים של כתיבה, דמיון מודרך וקלפים טיפוליים, תוך שילוב טקסטים ושירים בהשראת תחום הספרות של שיטת הצעדים.

"גשר המיתרים" – סדנת מוזיקה ואלתור

סדנא קבוצתית של הקשבה, עבודת צוות ויצירת קשר ותקשורת באמצעות המוזיקה.
משך הסדנא – כשעה וחצי – שעתיים, עבודה בקבוצות של עד 25 אנשים.

במהלך הסדנא תתנסה הקבוצה בתרגילים שונים מעולם הקצב, האלתור והצלילים, דרך מפגש קבוצתי חווייתי שיאפשר לקבוצה להיות שותפה לתהליך של יצירה מוזיקלית מהנה ומעצימה, זאת ללא צורך בידע קודם או בנגינה.
את הסדנא מנחה מדריך מטעם הכפר, המשלב בעבודתו כמנחה קבוצות במלכישוע את עולם המוזיקה והאלתור ככלי חינוכי / טיפולי.

"אבני פסיפס"

התנסות בתחום אומנות דקורטיבי ומרהיב ביופיו.
חברי הקבוצה ירכשו ידע בסיסי במלאכת הפסיפס.

במהלך הפעילות יוצר כל משתתף חלק מתוך מכלול של יצירה קבוצתית ובסופה יצורפו החלקים ליצירה אחת שלמה המתארת את החוויה כי "השלם הנו יותר מסך חלקיו".
אורך הסדנא 2-4 שעות מתאים לקבוצות של עד 25 משתתפים

"אור בנשמה לעוסקים במלאכה" – סדנאות יצירה

בסדנת ה"אורבה" של הכפר יוצרים הנערים והנערות במגוון רחב של חומרים וטכניקות ( ציור, פסיפס, צריבה על עץ, עיטור כדים, יציקת כדים, בנייה באבן, אפייה בתנור אדמה ועוד).

האורבה יושבת בתוך בוסתן וחורש טבעי לצד בריכת דגי נוי, מים מפכפכים וציוץ ציפורים וזה המקום עבור המטופלים להירגע, להתחבר לתחושות ולהתמסר לתהליך היצירה.

ועוד המון פעילויות שיכולות לעניין אותך:

  • "למי קראת מכור?" -מופע מוזיקלי- על בריחה, התמכרות, על בחירה בחיים ועל מסע למציאת הדרך בעולם של ריבוי אפשרויות ושבילים.
    המופע משלב בתוכו שירים וסיפורים אישיים הנוגעים בעולם ההתמכרות, שורשיה ותוצאותיה. האומן המופיע הוא מדריך ומנחה קבוצות וותיק בכפר הנגמלים מסמים "נווה מלכישוע". אורך המופע + שיחת עיבוד עם הקהל כשעה וחצי. המופע מתאים לבני נוער, צוותי חינוך והורים למתבגרים.
  • מבחר סדנאות בישול בשטח – -סדנא חווייתית, צבעונית, מלהיבה, מעצימה ומגבשת (טעימה זה כבר עניין של הצלחה). לרשותנו מתחמים להפעלת סדנאות בישול מגוונות, הכוללות את כל הציוד, האמצעים והמצרכים הנדרשים לביצוע בשטח. משך הפעילות 2-8 שעות.
  • פעילות ניווטים והישרדות – -למידת מיומנויות שטח, ניווטים, הבערת אש, בישולי שטח, אגירת מים וכו'. משך הפעילות 1-4 ימים.
  • פעילות סנפלינג / גלישת מצוקים – -גלישת מצוקים הינה פעילות מהנה לצד התמודדות עם הפחד והתגברות עליו, בונה אמון ומעצימה את חווית ההצלחה. משך הפעילות 1-2 ימים.
  • טיולים רגליים – -הדרכת מסלולי טיול בשילוב משימות, בדרגות קושי שונות, בשילוב הדרכה בנושאים רלוונטיים כגון: גאולוגיה, צומח, בע"ח, התיישבות בתקופת המקרא ובעת החדשה וכו'.

מלכישוע הינה מלכ"ר ואינה גובה מע"מ. כל הפעילויות מבוטחות ומבוצעות ע"י מדריכים מקצועיים ומוסמכים בתחומם