התמחות בפסיכולוגיה קלינית

כפר השיקום במלכישוע הינו מוסד מוכר להתמחות קלינית אשפוזית.

ועדת הבדיקה של האגודה למען שירותי בריאות הציבור לקידום איכות החיים מצאה את כפר השיקום כמוסד מתאים להתמחות שכזו בזכות העבודה הטיפולית והשיקומית הנעשית במקום, והיכולת של הקהילה להיות מקום התמחות מלמד ומפתח למתמחים לפסיכולוגיה קלינית.

להתמחות בפסיכולוגיה קלינית:

04-6488215 | malkishua@malkishua.org.il

שפת התכשיט

שלום לידידי וידידות מלכישוע, בימים אלו מוצגת במוזאון לאמנות האסלאם בירושלים תערוכה בשם "שפת התכשיט". במסגרת שיתוף פעולה של מלכישוע עם המוזאון, יוכלו אנשים ונשים לתרום תכשיטים שלהם אשר ימכרו לקראת נעילת התערוכה בנובמבר וההכנסות ייתרמו לטובת נשים ונערות במלכישוע.

שי״ש לחיים

מה זה ש"ש?
בכל שנה מגיעים לעמותת נוה מלכישוע בוגרים/ות צעירים/ות שבחרו להשתלב במסגרת שנת-שירות (ש"ש) טרם גיוסם לצבא. במהלך שהייתם במלכישוע בוגרים/ות אלו משולבים בקהילות הטיפוליות השונות הנמצאות בעמותה במטרה ללוות ולתמוך במטופלים מעבר לסגל הטיפולי-מקצועי של מלכישוע.

מה זה ש"ש לחיים?
רבים מן הבוגרים/ות מסיימים את שנת השירות שלהם במלכישוע אך מעוניינים להמשיך לסייע ולתמוך במטופלי העמותה גם לאחר מכן. יתרה מכך, במהלך השנים מרבית בוגרי שנת השירות רכשו מקצועות ומיומנויות שונות, וכעת יכולים לתרום מכישוריהם למטופלי מלכישוע. לשם כך, הוקם מערך תכניות הליווי של ש"ש לחיים הנועד לקשר בין בוגרי שנת השירות ומטופלי מלכישוע הזקוקים לסיוע גם לאחר שסיימו את תהליך הגמילה.

מדוע יש צורך בסיוע נוסף לאחר סיום תהליך הגמילה במלכישוע?
מטופלים רבים מסיימים בהצלחה את תהליך הגמילה והשיקום ויוצאים ממלכישוע להשתלב מחדש בקהילה. במסגרת התהליך עמותת נוה מלכישוע שואפת למלא את החסכים והפערים שהצטברו בקרב המטופלים בתקופה בה השתמשו בסמים ואלכוהול. יחד עם זאת, תהליך הגמילה מתמקד בעיקרו בפן הרגשי והשיקומי וישנם פערים שאינם מקבלים מענה במסגרת התהליך. לכן, בוגרים רבים שהתגברו בהצלחה על ההתמכרות כעת עומדים בפני אתגרי החיים אך חסרים את הכלים הדרושים בכדי להשתלב מחדש בקהילה.

על אילו פערים תכניות הליווי של ש"ש לחיים נותנות מענה?

• תעסוקה – הכוון תעסוקתי, סיוע במציאת עבודה והכנה לראיונות עבודה.
• השכלה – סיוע בהשלמת בגרויות, קבלה ללימודי תעודה/תואר וליווי במהלך הלימודים.
• צבא ושירות לאומי – ייעוץ והכוונה ליחידה המתאימה, הכנה לימי גיוס/מיון וליווי במהלך השירות.
• סיוע משפטי – ייעוץ משפטי וסיוע בהבנה וקידום של הליכים משפטיים.
• תמיכה רגשית וסיוע בהתנהלות יומיומית.

ליצירת קשר

ש"ש לחיים – 052-6092934
shinshin4life@gmail.com

פרויקטים ושיתופי פעולה

בנוסף לעבודה עם בוגרי שנת השירות במלכישוע, צוות ש"ש לחיים פועל לקידום שיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים המעוניינים לתרום בתחומם לבוגרי תהליך הגמילה במלכישוע.
הפרויקטים שלנו:
• עבודה מול מרפאות שיניים למען טיפול מוזל בלעדי לבוגרי מלכישוע.
• גיוס מנהלים מתחומים שונים לתכניות ליווי ומנטורינג של בוגרי מלכישוע.
• שילוב סטודנטים בשלב הפרקטיקום במערך הליווי והסיוע לבוגרי מלכישוע.
• גיוס תרומות ומלגות לקידום רכישת השכלה לבוגרים בעלי קשיים כלכליים.

מועדון הבוגרים

מפגשי מועדון הבוגרים של ש"ש לחיים נערכים אחת לחודש וחצי, בבית "למרחב" בעפולה. המפגשים מיועדים לבוגרים צעירים, אשר סיימו טיפול במלכישוע.

המפגשים נועדו להעביר כלים פרקטיים ותכנים רלוונטיים לחיי העצמאות. אנחנו שואפים להביא תכנים מגוונים ורלוונטיים להתנהלות כאדם בוגר ועצמאי. לשם כך, אנו צריכים את שיתוף הפעולה וההכוונה שלכם על מנת שהמפגשים ימשיכו להיות משמעותיים עבורכם. כמו כן, מפגשים אלו נועדו בכדי שצוות מלכישוע יוכל להמשיך להוות עוגן ומשענת עבורכם בצורה ממשית ופרקטית, גם לאחר הטיפול במלכישוע. אנחנו מאמינים שעצם המפגש ביניכם, הבוגרים, מהווה מקור משמעותי לתמיכה ושמירה על קשר.

עד כה, הגיעו למפגשים מספר מרצים ומנחים:
טל ממרכז הצעירים דיברה על השכלה ומלגות, בני המתווך דירות דיבר על מה להקפיד כשחותמים על חוזה שכירות, אליק ואתי עוררו אצלנו שאלות על הקשיים שאחרי הטיפול, רועי ודקלה העבירו לנו שיחה בנושא מיניות וזוגיות. ועוד נושאים ומפגשים רבים לפנינו.

ליצירת קשר

ש"ש לחיים – 052-6092934
bogrimmalkishu@gmail.com