פעילויות חווייתיות

"צעדים לחיים" – סדנת חשיפה לשיטת 12 הצעדים – בסדנא תיחשף הקבוצה בהנחיית מדריך מטעם הכפר לרוח הצעדים. משך הסדנא – כשעה וחצי – שעתיים. עבודה בקבוצות עד 40 משתתפים.
שיטת 12 הצעדים הנה גישה רוחנית ליצירת שינוי והתמודדות עם מחלת ההתמכרות, אשר נוסדה והגיעה לעולם לראשונה ב 1935 מתוך עולם המכורים והתפתחה כיום לשפה אוניברסלית משמעותית ונוגעת, המציעה שיטת התמודדות עם בעיות רגשיות וחברתיות שאינן קשורות דווקא לתחום ההתמכרות. בסדנא תיחשף הקבוצה בהנחיית מדריך מטעם הכפר לרוח הצעדים דרך תרגילים אישיים וקבוצתיים של כתיבה, דמיון מודרך וקלפים טיפוליים, תוך שילוב טקסטים ושירים בהשראת תחום הספרות של שיטת הצעדים.

"גשר המיתרים" – סדנת מוזיקה ואלתור -סדנא קבוצתית של הקשבה, עבודת צוות ויצירת קשר ותקשורת באמצעות המוזיקה. משך הסדנא – כשעה וחצי – שעתיים, עבודה בקבוצות של עד 25 אנשים.
במהלך הסדנא תתנסה הקבוצה בתרגילים שונים מעולם הקצב, האלתור והצלילים, דרך מפגש קבוצתי חווייתי שיאפשר לקבוצה להיות שותפה לתהליך של יצירה מוזיקלית מהנה ומעצימה, זאת ללא צורך בידע קודם או בנגינה. את הסדנא מנחה מדריך מטעם הכפר, המשלב בעבודתו כמנחה קבוצות במלכישוע את עולם המוזיקה והאלתור ככלי חינוכי / טיפולי.

"אבני פסיפס"- -התנסות בתחום אומנות דקורטיבי ומרהיב ביופיו. חברי הקבוצה ירכשו ידע בסיסי במלאכת הפסיפס. במהלך הפעילות יוצר כל משתתף חלק מתוך מכלול של יצירה קבוצתית ובסופה יצורפו החלקים ליצירה אחת שלמה המתארת את החוויה כי "השלם הנו יותר מסך חלקיו". אורך הסדנא 2-4 שעות מתאים לקבוצות של עד 25 משתתפים

"אור בנשמה לעוסקים במלאכה" – סדנאות יצירה – בסדנת ה"אורבה" של הכפר יוצרים הנערים והנערות במגוון רחב של חומרים וטכניקות ( ציור, פסיפס, צריבה על עץ, עיטור כדים, יציקת כדים, בנייה באבן, אפייה בתנור אדמה ועוד).האורבה יושבת בתוך בוסתן וחורש טבעי לצד בריכת דגי נוי, מים מפכפכים וציוץ ציפורים וזה המקום עבור המטופלים להירגע, להתחבר לתחושות ולהתמסר לתהליך היצירה.

 • "למי קראת מכור?" -מופע מוזיקלי- על בריחה, התמכרות, על בחירה בחיים ועל מסע למציאת הדרך בעולם של ריבוי אפשרויות ושבילים.
  המופע משלב בתוכו שירים וסיפורים אישיים הנוגעים בעולם ההתמכרות, שורשיה ותוצאותיה. האומן המופיע הוא מדריך ומנחה קבוצות וותיק בכפר הנגמלים מסמים "נווה מלכישוע". אורך המופע + שיחת עיבוד עם הקהל כשעה וחצי. המופע מתאים לבני נוער, צוותי חינוך והורים למתבגרים.

 • מבחר סדנאות בישול בשטח – -סדנא חווייתית, צבעונית, מלהיבה, מעצימה ומגבשת (טעימה זה כבר עניין של הצלחה). לרשותנו מתחמים להפעלת סדנאות בישול מגוונות, הכוללות את כל הציוד, האמצעים והמצרכים הנדרשים לביצוע בשטח. משך הפעילות 2-8 שעות.
 • פעילות ניווטים והישרדות – -למידת מיומנויות שטח, ניווטים, הבערת אש, בישולי שטח, אגירת מים וכו'. משך הפעילות 1-4 ימים.
 • פעילות סנפלינג / גלישת מצוקים – -גלישת מצוקים הינה פעילות מהנה לצד התמודדות עם הפחד והתגברות עליו, בונה אמון ומעצימה את חווית ההצלחה. משך הפעילות 1-2 ימים.
 • טיולים רגליים – -הדרכת מסלולי טיול בשילוב משימות, בדרגות קושי שונות, בשילוב הדרכה בנושאים רלוונטיים כגון: גאולוגיה, צומח, בע"ח, התיישבות בתקופת המקרא ובעת החדשה וכו'.
 • מלכישוע הינה מלכ"ר ואינה גובה מע"מ. כל הפעילויות מבוטחות ומבוצעות ע"י מדריכים מקצועיים ומוסמכים בתחומם

  בכל שאלה נשמח לעמוד לרשותכם

  052-3994059
  טלפון: 04-6488222
  welcome@malkishua.org.il