אודות

מה זה ש"ש?
בכל שנה מגיעים לעמותת נוה מלכישוע בוגרים/ות צעירים/ות שבחרו להשתלב במסגרת שנת-שירות (ש"ש) טרם גיוסם לצבא. במהלך שהייתם במלכישוע בוגרים/ות אלו משולבים בקהילות הטיפוליות השונות הנמצאות בעמותה במטרה ללוות ולתמוך במטופלים מעבר לסגל הטיפולי-מקצועי של מלכישוע.

מה זה ש"ש לחיים?
רבים מן הבוגרים/ות מסיימים את שנת השירות שלהם במלכישוע אך מעוניינים להמשיך לסייע ולתמוך במטופלי העמותה גם לאחר מכן. יתרה מכך, במהלך השנים מרבית בוגרי שנת השירות רכשו מקצועות ומיומנויות שונות, וכעת יכולים לתרום מכישוריהם למטופלי מלכישוע. לשם כך, הוקם מערך תכניות הליווי של ש"ש לחיים הנועד לקשר בין בוגרי שנת השירות ומטופלי מלכישוע הזקוקים לסיוע גם לאחר שסיימו את תהליך הגמילה.

מדוע יש צורך בסיוע נוסף לאחר סיום תהליך הגמילה במלכישוע?
מטופלים רבים מסיימים בהצלחה את תהליך הגמילה והשיקום ויוצאים ממלכישוע להשתלב מחדש בקהילה. במסגרת התהליך עמותת נוה מלכישוע שואפת למלא את החסכים והפערים שהצטברו בקרב המטופלים בתקופה בה השתמשו בסמים ואלכוהול. יחד עם זאת, תהליך הגמילה מתמקד בעיקרו בפן הרגשי והשיקומי וישנם פערים שאינם מקבלים מענה במסגרת התהליך. לכן, בוגרים רבים שהתגברו בהצלחה על ההתמכרות כעת עומדים בפני אתגרי החיים אך חסרים את הכלים הדרושים בכדי להשתלב מחדש בקהילה.

על אילו פערים תכניות הליווי של ש"ש לחיים נותנות מענה?

• תעסוקה – הכוון תעסוקתי, סיוע במציאת עבודה והכנה לראיונות עבודה.
• השכלה – סיוע בהשלמת בגרויות, קבלה ללימודי תעודה/תואר וליווי במהלך הלימודים.
• צבא ושירות לאומי – ייעוץ והכוונה ליחידה המתאימה, הכנה לימי גיוס/מיון וליווי במהלך השירות.
• סיוע משפטי – ייעוץ משפטי וסיוע בהבנה וקידום של הליכים משפטיים.
• תמיכה רגשית וסיוע בהתנהלות יומיומית.

ליצירת קשר

ש"ש לחיים – 052-6092934
shinshin4life@gmail.com